BlogHeader_09

חכמה בשמש, הפעם בשביל שניים

הלילות מתקצרים והימים מתחממים, זה סימן שהקיץ מגיע אלינו בצעדי ענק. נכון, אנחנו עדיין לא נוטפים זיעה בהליכה קצרה ברחוב אבל השמש כבר כאן וכדאי מאוד שנשים אליה לב גם בימים שאנחנו לא כל כך (חושבים שאנחנו) מרגישים אותה. במאמר הזה אני אתן קצת מידע לגבי מסנני קרינה, מידע שחשבתם שאולי אתם יודעים אבל אני די בטוחה שכמה מהפרטים כאן יהיו חדשים גם עבורכם, הדגש בקיץ במאמר לקיץ הזה יהיה על נשים הריוניות ותינוקות בשמש-אשר צריכים התייחסות מיוחדת בהחלט.
קודם כל, איך בוחרים מסנן קרינה? אז ככה: חשוב לדעת, הרכיב המגן עלינו מפני השמש נקרא SPF, המספר הנקוב על האריזה הוא לא רמת הסינון אלא משך הזמן אשר הוא מגן עלינו מפני קרני השמש. נאמר ועורנו מאדים אחרי 10 דקות של חשיפה לשמש, ורכשנו מסנן עם 15 SPF -10*15=150 דקות-כלומר שעתיים וחצי של הגנה מהשמש. טעות נפוצה נוספת היא למרוח פעמיים(באותו הרגע) מסנן מס' 15 ולחשוב שהוא מקנה לנו הגנה של 30. כדי לקבל הגנה של 30 SPF עלינו לרכוש מסנן קרינה בדרגת 30SPF .

לא רק בבריכה ובים
אנחנו תמיד חשופים לקרני השמש, גם לא בשיא הקיץ ולא רק כשאנחנו נופשים על חוף הים או שוחים בבריכה, נהיגה באוטו היא אחת הפעולות שאנחנו חייבים להקפיד גם בהן על שימוש במסנני קרינה, אני למשל מבלה כשליש מהיום שלי בנסיעות ללקוחות, הפנים שלי חשופות לשמש החודרת דרך השמשה, ויד שמאל שלי גם כן. חשוב מאוד להבין ששמשת הרכב שלנו אמנם חיסנה בפני חלק מהקרניים, אבל לחלק המסוכן יותר שלהן-טרם מצאו פתרון ולכן גם בזמן נהיגה כדאי מאוד להימרח.
הריונית בשמש? כדאי שתדעי כמה דברים:
למרות המיתוסים, אין סכנה לעובר שלך כתוצאה מפגיעה של קרני השמש עצמן בבטן ההריונית, לעומת זאת לעור הבטן העדין שלך כן, ולכן יש להקפיד מאוד להימרח באופן עקבי בזמן החשיפה. מה שכן יש להקפיד עליו הוא שתיה מרובה ולדאוג שטמפרטורת הגוף לא תרקיע שחקים, יש סיבה לכך שהשימוש בסאונה וג'קוזי אסורים במהלך הריון, הקפידי לשבת יחסית בצל או לפחות לבצע הפוגות וכאמור להקפיד על שתיה מרובה מעבר לכמות הרגילה במהלך ההריון.

ילדות בשמש הישראלית
גם הילדים שלנו נמצאים ברמת סיכון גבוהה מאוד עם בוא הקיץ, סיכון אפילו גבוה משלנו. עורם של הילדים והתינוקות עדין ורך מאוד, השמש לא חייבת להיות חזקה במיוחד כדי לגרום לעורם לכוויות של ממש ולכן חשוב מאוד להקפיד על מסנני קרינה יעודים לתינוקות וילדים, עם מסנן קרינה גבוה ולהקפיד למרוח אותם אחר תום זמן ההגנה, אם צריך אפילו להפעיל תזכורת בטלפון הנייד. אתם לא רוצים לסיים את השבת הכיפית הזו בבית החולים. דבר נוסף, בעת נסיעה ברכב הקפידו על משטחי הצללה צמודים לשמשת הרכב, האוטו אמנם נע, אבל גם השמש מלווה את ילדכם במושב האחורי בנסיעות קצרות וארוכות. מומלץ למרוח את פניהם במסנן קרינה גם במהלך נסיעה ולהקפיד על שתיה מרובה לאורך כל היום.

קטנטנים בשמש
ההמלצה הגורפת של רופאי הילדים בארץ היא לא לחשוף ילדים מתחת לגיל חודש לשמש ישירה, לאחר שחלפו להם 30 הימים הראשונים של תינוקך בעולם כדי מאוד לחשוף אותו אך ורק בהקפדה על התנאים החשובים. לגבי לבוש- כובע הוא בגדר חובה ותנאי לחשיפה לשמש, אל תוותרו עליו. לגבי ביגוד: ההמלצה היא שעל כל שכבה שאנחנו לובשים התינוק צריך ללבוש שכבה נוספת, בתאוריה זה נכון אבל חשוב מאוד שבמידה והטמפרטורות בחוץ גבוהות אין צורך להלביש בעוד שכבה שכן שכבה נוספת מעלה את הסיכון של תינוקך להתייבשות, הוא מזיע, מאבד נוזלים ועלול להתייבש. ילדים עם נקודות חן או כתמי לידה חייבים להיות מוגנים יותר משמש ישירה כיוון שהם נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר.

לסיכום: הקיץ היא העונה האהובה עלי, ים, בריכה טיולים וכדורעף חופים אבל חשוב מאוד לנהוג בחוכמה, לא להיכנע לטרנדים מסוכנים או להיות שאננים. החשיפה לשמש מסוכנת לנו בטווח הקצר ובטח ובטח בטווח הרחוק, היא מעלה את רמת הסיכון שלנו לחלות בסרטן עור לסוגיו העלול להיות קטלני כמו כל סוג אחר של המחלה הזו, נזקי השמש מזרזים את הזדקנות העור ביולוגית ואסתטית, אז אם המדע פיתח לנו הגנה מפני השמש אז בואו נשתמש בה. חשוב להיות חכמים בשמש, ולא רק בקיץ.

לכל שאלה, מלאי את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

    ניתן גם להתקשר: 052-3342139

    שליחת הודעת וואטסאפ אל אלינור למפל דילוג לתוכן