BlogHeader_02

זול עולה ביוקר-בעיקר כשמדובר באימוני כושר

שבוע שעבר נחשפתי למודעת פייסבוק המפרסמת אימוני כושר קבוצתיים במחיר של 20 ₪ לכל משתתף ואני שואלת את עצמי, אנחנו מוציאים כל כך הרבה כסף על בילויים, מסעדות ואפילו על הביגוד לחדש הכושר-דווקא את הגוף שלנו אנחנו מוכנים להפקיר בשביל לחסוך?
קרעים ופגיעה ברקמות הרכות, צניחת רחם, שברים/סדקים ועוד, הם רק חלק קטן מהנזקים שעלולים להיגרם מאימון כושר לא מקצועי ולא מפוקח.

כולנו אוהבים לשלם פחות על דברים
גם כשאני קונה משהו חדש, עבורי או עבור הבת שלי גם אם מדובר במוצר או שירות וכדומה, אני אעדיף לשלם פחות. אחד הדברים שאני לא חוסכת עליהם לעולם הם שירותים רפואיים וכל דבר שיש לו השפעה ישירה על הגוף שלנו ואיכות החיים שלנו. אימון כושר בכלל ואימון כושר לנשים בדגש על כושר בהריון וכושר בטיפולים או אחרי לידה, הם עסק למקצוענים בלבד. כשאנחנו מקבלים החלטות מהסוג הזה, אנחנו לפעמים לא חושבים על ההשלכות המורכבות והמחיר הכבד שאנחנו עלולים לשלם.

אימון כושר ואימון כושר לנשים בהריון-שני דברים שונים
פרט חשוב אחד כדאי לזכור כאשר מחפשים אימוני כושר לשנים בהריון או אחרי לידה, מאמן או מאמנת כושר לנשים יכולה לאמן את כולם, מאמני כושר עם הסמכה כללית-לא יכולים לאמן נשים בהריון ואחרי לידה. למה? נשים בהריון ואחרי לידה מתמודדות עם שינויים פיזיולוגים בגוף, אשר התעלמות מהם עלולה לגבות מחיר כבד ונזק בלתי הפיך. הרמת משקלים כבדים מדי, תנועות לא נכונות ובכלל אימון יתר מבלי לקחת בחשבון את הרקע של המתאמנת, היכולות שלה, ההריון שעבר או עדיין עובר עליה ועוד.
כאשר אני נפגשת עם מתאמנת לראשונה, בין אם היא בטיפולי פוריות, או בהריון או מחפשת מאמנת כושר לאחר הלידה אני עורכת איתה שיחה מקדימה ומקיפה כדי להכיר אותה אישית, אבל חשוב יותר-את הגוף שלה. כל מתאמנת היא עולם ומלואו, היא שונה ומסוגלת לבצע תרגילים שמתאמנת אחרת לא מתקרבת אליהם בכלל.

מה לבדוק כאשר מחפשים מאמנת כושר להריון ואחרי לידה?
כמו בכל עיסוק, גם באימוני כושר ישנן התמחויות שונות, כאשר אתם קונים דירה למשל אתם בטח לא תפקידו את ניהול החוזה, המשא ומתן והנושאים הכספיים בידי עורכי דין המתעסקים בהסכמי ממון ודיני משפחה. לתהליך הזה אתם תרצו את אנשי המקצוע שיכולים להציג לכם "קבלות" על ניסיון, על הצלחות בתחום הספציפי הזה אבל הכי חשוב-תעודת הסמכה. גם אם מאמנת הכושר טוענת כי היא מומחית באימון כושר לנשים בהריון ואחרי לידה, לא צריך להתבייש או להרגיש לא נוח בקשי לראות את תעודת ההסמכה שלה, חפשי המלצות מנשים שהתאמנו או עדיין מתאמנות אצלה. אתר אינטרנט מרשים, ועמוד פייסבוק עם אלפי עוקבים זה מעולה אבל זזו לא סיבה מספיק טובה להפקיד את הגוף שלנו בידי אותה מאמנת או מאמן.

אין הנחתום
שמי אלינור למפל, מאמנת כושר מוסמכת עם התמחות לאימון כושר של נשים בהריון ואחרי לידה, בעבר ובהווה תוכלו למצוא אלפי מתאמנים ומתאמנות שצעדו איתי למרחקים ארוכים לאורך תקופות שונות בחיים ובמטרות שנות, החל מהרזייה, שמירה על כושר גופני ועד הכנת הגוף להריון, לידה וכמובן החזרה לשגרה שאחרי. אני מזמינה את כולכן ואתם כולכם ליצור קשר לתאום פגישה ראשונה, ולהתאים את האימון המדויק ביותר עבורכם.
לתאום פגישה חייגו: 052-3342139

לכל שאלה, מלאי את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

    ניתן גם להתקשר: 052-3342139

    שליחת הודעת וואטסאפ אל אלינור למפל דילוג לתוכן