BlogHeader_07

המתאמנות שלי – קווים לדמותן

כמאמנת כושר עם התמחות לנשים בהריון ואחרי לידה אני פוגשת בדרך מגוון סוגים של מתאמנות, הריוניות והריוניות TO BE אבל בתוך כל אלו ישנם שלושה סוגים עיקריים של מתאמנות, הנה כמה מילים על כל אחת מהן:
המתאמנת המתקנת
מה הכוונה במתאמנת מתקנת? מדובר על מתאמנות אשר פונות אלי לאחר שנכנסו להריון ומספרות שהן כבר בשבוע השישי להריון, מעשנות אך חושבות להפסיק וקראו באינטרנט שכושר בהריון הוא מאוד חשוב ולכן הן הגיעו אלי.
התשובה שלי במקרה כזה היא לפני הכל-כל הכבוד. גם אם נזכרת מאוחר(למה את עדיין מעשנת?!) עדיין יש בך את הרצון לבצע את השינוי הזה בגוף שלך ואת מודעת לנזק שאת גורמת לעצמך קודם כל ולעובר.

דבר שני לגבי נשים המעוניינות להתחיל להתאמן אחרי שנכנסו להריון-משפט שאני חוזרת ואומרת והוא חלק מהמוטו שלי לאורח חיים בריא בכלל ובאימוני כושר לנשים בהריון בפרט-גם 1 עדיף על 0. גם אם תגיעי לאימון כושר בהריון רק פעם אחת בשבוע של 45 דקות כבר הועלת והיטבת עם הנפש שלך, הרגשה טובה שהנה עשית משהו, אך ההמלצה הגורפת שלי אשר תביא את הגוף שלנו לשינוי והחלמה מיטבית, היא שני אימונים בשבוע(לפחות). אני לא מצפה מהמתאמנות שלי להיות בכושר של מדליסטית אולימפית, אבל אני לגמרי מאמינה ביכולת שלהן להגיע לשיא הכושר באמצעות הידע והניסיון שלי ובהתאמה מדויקת ליכולות שלהן. לא פחות מכך אני מצפה מהן להתייחס אל הגוף שלהן בכבוד, ולקחת את הנס הלא מובן מאליו כלל הזה בשתי ידיים ולעשות הכל כדי להגיע אל חדר הלידה בריאה ומוכנה ככל הניתן.

המתאמנת שחושבת שהחיים הם סרט
השבוע התקשרה אלי מתאמנת פוטנציאלית וסיפרה שהיא חודשיים אחרי לידה בריאה ותקינה אבל במהלך ההריון היא לא התאמנה או עשתה פעילות גופנית כלשהי. ערב אחד ישבה על הפייסבוק שלה וקפצה לה תמונה מלפני שנה והיא מיד הלכה לחדר עלתה על בגדי ספורט אמרה לבן הזוג שלה שהיא חוזרת עוד שעה ויצאה לרוץ 7 ק"מ. אחר כך שלחה תמונה וסימסה בהתלהבות לחברות, אלו הלחיצו אותה ודיברו על צניחת רחם ואז היא התקשרה אלי-בצדק. את לא חושבת שטיפונת הגזמת? אימון מאומץ מסוג זה מיד אחרי לידה לבדו אמנם לא יכול לגרום מידית לצניחת רחם אך עלול להסב נזק שאם לא יטופל נכון ובזמן-עשוי להחמיר.

כושר בהריון ואחרי לידה הוא עסק רציני שאסור להקל בו ראש, גם אם ילדת באמבט עם דולפינים והלידה שלך הייתה קלה חלומית ומהירה זה עדיין לא אומר שהגוף שלך מוכן לחזור במנהרת הזמן שנה אחורה ולהמשיך מאיפה שהפסקתם. אימון כושר אחרי לידה מחייב אישור ובדיקת רופא, כל פעילות גופנית חייבת להיעשות בליווי מקצועי ויש לחזור אל שגרת האימונים בהדרגתיות ופיקוח. במהלך תקופה משכב הלידה גופך עובר בעצמו תקופת התאוששות לא פשוטה ופעילות גופנית בזמן זה צריכה להתמקד במטרה שהיא החזרת טווחי התנועה למפרקים שלך, חיזוק שרירי הליבה, היציבה והשלד והחזרת האלסטיות של הרקמות בו, אחרי כל אלו יגיע מקומה של החזרה לגזרה והחיטוב, תני לעצמך זמן.

המתאמנת שעושה את זה כמו שצריך
הריון ולידה הם תהליך מדהים ומורכב נפשית ופיזית עבורך ועבור הגוף שלך וההחלטה להתכונן להריון היא החלטה חשובה ונכונה מאוד. כולם מדברים על קורס הכנה ללידה אבל אף אחד לא מזכיר הכנה להריון. יש מעין הרגשה שההריון נלקח כמובן מאליו והחלק המורכב יותר הוא הלידה כשלמעשה הלידה אמנם החלק הקשה פיזית אבל הדרך אל ההריון ו-9 החודשים שהוא נמשך הם חלק אשר חייב לקבל ממך את מלא תשומת הלב. רוב ההריונות סביבי בכל אופן הם הריונות מתוכננים מה שאומר שעד שההריון יוצא לדרך יש לך זמן להכין את עצמך לתהליך הזה בצורה האידאלית. במסגרת אימוני הכושר לנשים אני מקיימת אימוני כושר לנשים בדרך להריון במטרה לתת להן מענה כולל מהתקופה שקדמה לו ועד אחרי הלידה על ידי הקניית הרגלי תזונה נכונים, חיזוק שרירי הליבה, היציבה והשלד ואימון אירובי לשיפור סבולת לב ריאה.

בין אם את מתכוננת מראש ובין אם נזכרת מעט מאוחר מדי, אני מזמינה אותך ליצור עמי קשר לתאום אימון מקצועי, אחת על אחת וממנו נוכל יחד להמשיך אל עבר ההריון ועד אחרי הלידה בצורה בטוחה ומקצועית.

לתאום פגישה חייגי: ‏052-334-2139‏

לכל שאלה, מלאי את הטופס ואחזור אליך בהקדם:

    ניתן גם להתקשר: 052-3342139

    שליחת הודעת וואטסאפ אל אלינור למפל דילוג לתוכן